Najlepszy catering dietetyczny

Catering dietetyczny to codzienne wyżywienie dostarczane do domu lub miejsca pracy przez firmę zajmującą się przygotowywaniem tego typu posiłków. Gotowe potrawy pakowane są w pojemniki, należy je co najwyżej podgrzać, ale większość nie wymaga nawet tego. Tygodniowe menu jest tak komponowane, aby codziennie dostarczać nam inne dania. Wszystkie jednak przygotowywane są zgodnie z zasadami zdrowego, zbilansowanego żywienia oraz dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. To bardzo wygodna opcja dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na gotowanie kilku potraw dziennie, dla sportowców, którzy pilnie strzegą tego co jedzą, a także dla osób, które chcą schudnąć, a nie potrafią odpowiednio wyliczyć swojego zapotrzebowania kalorycznego. W firmach cateringowych dostaniemy pomoc nie tylko związaną z przygotowywaniem potraw, ale także doradcę żywieniowego, dietetyka, czy trenera, który pokieruje nas jak zdrowo jeść, ćwiczyć i spalać.

Jedną z pierwszych polecanych firm jest Body Chief, który reklamuje się jako najlepszy catering dietetyczny stworzony przez profesjonalistów z pasją do zdrowego odżywiania. W ofercie znajdziemy 13 gotowych zestawów dietetycznych, m.in. dietę bezglutenową (Gluten Free), dietę wegetariańską (Vege), dietę z niskim indeksem glikemicznym (Low IG). W każdej z nich znajduje się 5 posiłków.

Receptury posiłków składających się na dobrze zbilansowaną dietę pudełkową opracowywane są przez doświadczonych dietetyków, którzy układają je czerpiąc inspirację z kuchni z całego świata. Z tego powodu w dietach zagościły propozycje takie jak fit brownie, zupa tajska czy ramen. Dietetycy również dbają o różnorodność posiłków w zestawach, by każdy dzień zaskakiwał smakiem. Stosowane są najnowsze technologie, by posiłki maksymalnie długo zachowywały świeżość, a w dostawach korzysta się jedynie ze specjalistycznych autochłodni. Jednym z atutów jest  jest strategia #lifestylejesteko, w myśl której Body Chief korzysta z ekologicznych pudelek składających się w 90% z biodegradowalnej celulozy. Za zamówienie na okres 28 dni, wraz z weekendami, o kaloryczności 1750 kcl zapłacimy 1 624,00 zł w wersji klasycznej i 1736 w wersji gluten free.

Lekki kęs to dieta o charakterze diety redukcyjnej lub racjonalnej w zależności od indywidualnego doboru jej kaloryczności. Oparta jest na diecie śródziemnomorskiej. Dietetycy wykorzystują szereg produktów charakteryzujących się niską zawartością cholesterolu, sodu z soli kamiennej i cukrów redukcyjnych oraz wysoką zawartością błonnika pokarmowego. Produkty są poddawane procesom kulinarnym wykorzystującym najzdrowsze metody obróbki termicznej. W przygotowaniu diety można uwzględnić indywidualne preferencje żywieniowe, jak np. dieta bez glutenu i laktozy. Mleko krowie, kozie, owcze i inne pochodzące od ssaków jest z powodzeniem zastępowane mlekiem roślinnym: gryczanym (z ziarna gryki i soi), sojowym, ryżowym (z brązowego ryżu), kokosowym (powstaje z wyciśniętego miąższu orzechów kokosowych), kukurydzianym (na bazie syropu kukurydzianego) czy owsianym i produktami wytwarzanymi na ich bazie. Typowy dzień zawiera: 5 posiłków: śniadanie , II ,śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację. Przez cały czas klient objęty jest różnoraką opieką: ma możliwość kontaktu z opiekunem klienta w celu omówienia efektów Diety, a także może korzystać z aplikacji mobilnej Lekki Kęs. Cena za jeden dzień diety bez glutenu i laktozy o kaloryczności 1500 kcl to 72,00 zł, a diety klasycznej – 61,00 zł

Maczfit to catering dietetyczny, który dostępny jest w wielu miastach w całej Polsce. Atutem tej firmy jest możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji dietetycznej, podczas której specjalista dopasuje dietę, a także pomoże w doborze odpowiedniej kaloryczności. Posiłki dostarczane są specjalnymi samochodami-chłodniami, dzięki czemu posiłki są zawsze świeże i bezpieczne dla zdrowia. Maczfit dba także o środowisko- używa tacek i sztućców z biodegradowalnego materiału. Catering ten oferuje także wyjątkową dietę sokową, bogatą w witaminy i wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Cena za jeden dzień diety bez glutenu i laktozy o kaloryczności 1800 kcl to 70,00 zł, a diety klasycznej – 64,00 zł 

To tylko  niektóre z dostępnych w Częstochowie cateringów. Część z firm oferuje próbny dzień w tańszej cenie, zachęca możliwością kontaktu ze specjalistami, czy udziela rabatu na większe zamówienia. Wybór jest na prawdę duży, więc każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

czewa.info | 2019 - 2021