Najciekawsze miejsca dla najmłodszych

Życie w mieście nie musi być nudne, trzeba się tylko porządnie rozejrzeć dookoła. Naprawdę, każdy w swojej okolicy ma ciekawe miejsca! Warto pokazać dzieciom kilka z nich, szczególnie znajdują się w Częstochowie, czasami na wyciągniecie ręki.

Niedaleko Częstochowy, bo w Konopiskach, znajduje się świetny obiekt. Jest to Owczarkowa Zagroda w Wąsoszu 138. Tam wspólnie z dziećmi możemy z bliska obejrzeć lamy, alpaki, jelenie, papugi, małpki białouche, wiewiórki Hudson, pawie Indyjskie, gęsi kubańskie, owcę wrzosówkę i wiele innych. Część zwierząt można nawet pogłaskać! I to wszystko na łonie natury, na świeżym powietrzu. Czy istnieje lepszy sposób na spędzanie wolnego czasu?

Parkiem Trampolin, to unikalne miejsce, gdzie oprócz trampolin mamy także dwupoziomowy, całoroczny Park Linowy, boisko do Koszykówki z Trampolinami, Boisko do Siatkówki z Trampolinami, Tor Przeszkód Ninja, Ścianka Wspinaczkowa. Park Trampolin składa się z 800m2 trampolin, na których można uczyć się nowych trików, doskonalić swoje umiejętności, poprawiać motorykę ciała. W tym miejscu można także zorganizować urodziny, lekcje WF, a także niezobowiązujące spotkanie ze znajomymi. Obiekt przyjmuje dzieci od 3 roku życia. Dzieci w wieku od lat 3 do lat 10 mogą korzystać z obiektu pod opieką rodzica bądź opiekuna. Miejsce to znajduje się na ulicy Bór 164. 

Kolejnym miejscem jest Pływalnia letnia w Częstochowie, czynna w sezonie letnim. Do dyspozycji jest basen wielofunkcyjny z dwiema zjeżdżalniami wodnymi. Miłośnicy masażu docenią tutejsze leżanki z podwodnym masażem powietrznym, a amatorzy zabawy w wodzie polubią tutejszą grotę ze sztuczną falą, a także dziką rzekę. Miłośnicy pływania sportowego także znajdują tutaj coś dla siebie. Najmłodsi klienci mają duży wybór atrakcji: brodzik, zjeżdżalnia typu słoń, jeżyk wodny, gejzer powietrzny, plac zabaw kształtem przypominający statek! Po wysiłku fizycznym posilić się można w restauracji. Miejsce znajduje się przy ulicy Dekabrystów 45.

W Częstochowie znajduje się jedyne takie czynne muzeum w Europie i najstarsza fabryka zapałek w Polsce. Muzeum Produkcji Zapałek wykorzystuje linię technologiczną z lat 30-tych XX wieku. Miejsce to z pewnością zaciekawi zarówno dzieci i dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie. W Częstochowie fabryka zapałek działa od końca XIX wieku i obecnie ma status produkującego muzeum. Od lat 30-tych XX wieku nieustannie fabryka jest czynna mimo nękających jej w przeszłości pożarów. Uruchomione początkiem XXI wieku muzeum stanowi także atrakcję turystyczną regionu. Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku, dla grup zorganizowanych także w weekendy. W okresie wakacyjnym dla wszystkich przez cały tydzień. Znajduje się przy ulicy Ogrodowej 68.

Jednym z ciekawszych miejsc jest Muzeum Historii Kolei. Z pewnością zaciekawi wszystkich, nie tylko małych chłopców i miłośników kolei. Można tutaj zobaczyć między innymi lampy kolejowe, tabliczki pochodzące z wagonów i lokomotyw, sprzęt torowy, a nawet elementy wyposażenia pracownika kolei!

W zbiorach muzeum znajdują się historyczne szyby, sprzęt teletechniczny, szafy i kasowniki, które kiedyś znajdowały się w w kasach biletowych. Muzeum opiekuje się także parowozami będącymi zabytkami techniki, które można podziwiać na dworcu Częstochowa Główna.  Kawał historii w jednym miejscu! Miejsce znajduje się przy ulicy Pułaskiego 100/120.

Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że to tylko kilka miejsc wartych odwiedzenia. Nasze miasto i jego okolice są pełne atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców. Znajdziecie coś dla siebie zarówno w pogodne jak i pochmurne dni. Wystarczy rozejrzeć się dookoła!

czewa.info | 2019 - 2021