Gdzie na spacer w Częstochowie

Po zimowym lockdownie każdy ma ochotę wyjść z domu i udać się na spacer. Pogoda dopisuje, więc można pojechać na dłuższą wycieczkę rowerową połączoną z piknikiem, bądź zwyczajnie iść rozprostować nogi w otoczeniu pięknej przyrody. Oto kilka miejsc w Częstochowie i jej okolicach, gdzie warto wybrać się na spacer.

Aktywny wypoczynek w Częstochowie

W bliskiej okolicy miasta są dwa świetne miejsca do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Jednym z nich jest Zalew w Blachowni, który oferuje zarówno piesze i rowerowe trasy, jak i piaszczystą plażę, czy atrakcje wodne. Różnorodnością oferty rekreacyjnej może pochwalić się również Olsztyn, który również jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wypoczynek poza miastem.

Jak jest jednak okazuje, nie trzeba jechać daleko, aby móc wypocząć w otoczeniu przyrody. Latem miejski Park Lisiniec wygląda przepięknie. 3 zbiorniki wodne, gęste, zadbane lasy, plaża, wydzielone ścieżki piesze i rowerowe. Z kolei w dzielnicy Północ jest Promenada – koleje miejsce na świeżym powietrzu, idealnie nadające się na rodzinny spacer, czy spotkanie z przyjaciółmi.

Parki podjasnogórskie wyglądają równie atrakcyjnie. Duża ilość zieleni, spora przestrzeń oraz niemały plac zabaw przyciągają wielu mieszkańców na spacer, a nawet piknik. Warto dodać, że zarówno w Parku im. Staszica, jak i Parku 3-maja obecne są liczne zwierzęta leśne, jak wiewiórki, kaczki oraz jeże.

Gdzie na spacer w okolicach Częstochowy?

Jura Krakowsko-Częstochowska to najlepsze miejsce do spędzenia wolnego czasu aktywnie. Jest wiele punktów, które można zwiedzić pieszo podczas jednego weekendu. Przykładem może być Pustynia Błędowska lub Ojcowski Park Narodowy. Zwiedzając jaskinię Wierzchowska Górna również zapewni się sobie niemałą dawkę spaceru. Niemałą atrakcją są jest ostatnio Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Wszystko za sprawą niektórych scen kręconych na potrzeby netfliksowego serialu “Wiedźmin”.

czewa.info | 2019 - 2021