Giełda Staroci w Częstochowie

Giełda Staroci w Częstochowie odbywa się regularnie od wielu lat. Już niebawem będzie kolejna okazja do tego, aby zakupić unikatowe antyki na Rynku Gabriela Narutowicza.

Giełda Staroci na Zawodziu

20 listopada odbędzie się kolejna edycja Giełdy Staroci. To świetna okazja dla pasjonatów staroci i antyków, aby jeszcze w tym roku nabyć niepowtarzalne i często niedostępne już nigdzie przedmioty. Podczas ubiegłej giełdy, która miała miejsce w październiku, wystawcy oferowali m.in. stare monety, biżuterię, płyty CD, obrazy, meble, książki, ubrania oraz wiele innych osobliwych rzeczy. Podczas listopadowej edycji giełdy z pewnością nie zabraknie podobnie szerokiej oferty.

Dla pasjonatów Giełda Staroci to kopalnia unikatowych i cennych przedmiotów. Często są to bardzo stare, unikatowe rzeczy, ale również takie, które budzą sentyment z lat młodości. Giełda odbywa się od samego świtu, a wystawcy zapraszają zarówno tych, którzy mają zamiar coś nabyć, jak i osoby chcące pooglądać oferowany towar i po prostu porozmawiać o wspólnej pasji.

Gdzie i kiedy?

Giełda Staroci w Częstochowie to regularna impreza, która już wiele lat temu wpisała się na stałe w miejski kalendarz. Targi początkowo odbywały się na Starym Rynku, ale z powodu jego rewitalizacji wystawcy zostali przeniesieni na Rynek Wieluński. W tym miejscu giełda nie pozostała na stałe – ze względu na różne niedogodności Urząd Miasta Częstochowy przeniósł giełdę na Zawodzie przy ul. Rynek Prezydenta RP Gabriela Narutowicza. Niezmiennie od 20 lat za prowadzenie tych targów odpowiedzialna jest spółka cywilna Wakand.

Od zeszłego roku Giełda Staroci odbywa się regularnie w każdą trzecią sobotę miesiąca, a najbliższe zaplanowane są na termin 20.11.21. Listopadowa edycja nie będzie ostatnią w tym roku – kolejna okazja do kupienia antyków i staroci nadarzy się w grudniu.

Giełda Staroci w Częstochowie

Jest taki miejsce, gdzie można kupić wszystko –  zarówno militaria, mundury, ubrania codzienne, płyty winylowe, zastawę stołową, książki, które mogły czytać nasze babcie, jak i meble z lat 60. XX wieku, a nawet zabytkowe wędki! A wszystko to w atrakcyjnych cenach i dostępne od ręki. Tym miejscem jest giełda staroci. Częstochowa jest jednym z miast, które może poszczycić się wyjątkowo długą historią tego wydarzenia. Pierwotnie odbywało się ono na Starym Rynku, jednak musiało zostać przeniesione ze względu na prace wykopaliskowe. Blisko dziesięć lat temu zaczęło być organizowane na Rynku Wieluńskim. Niestety ta lokalizacja nie wszystkim się podobała. Skargi zgłaszali mieszkańcy okolicy, gdyż blokowano im wjazdy na posesję, rozjeżdżano trawniki i chodniki, parkowano w pasach drogowych, na wlotach ulic. Uciążliwe były także hałasy w noc poprzedzającą giełdę, co związane było z rozstawianiem stanowisk i szykowaniem artykułów. Urząd miasta podczas weryfikacji skarg doszedł do wniosku, że organizator nie panuje nad przygotowaniem giełdy i jego przebiegiem. Wystawiono więc przetarg na prowadzenie targowiska, a wygrała go spółka cywilna Wakand. Miejscem organizacji został plac przy ulicy Rynek Prezydenta RP Gabriela Narutowicza, który mieści się w dzielnicy Zawodzie. Wśród handlujących słychać głosy, że jest to lepsze miejsce, ponieważ jest więcej przestrzeni niż w starej lokalizacji. Jeszcze przed organizacją pierwszego targu w nowym miejscu zgłosiło się ponad sto podmiotów zainteresowanych wystawieniem swoich przedmiotów. Spółka nie ukrywała, że liczy na powodzenie przedsięwzięcia, jako atuty wymieniając duże zainteresowanie kupców, przestronny, dobrze urządzony teren do dyspozycji oraz położenie z dogodnym połączeniem komunikacyjnym – nie tylko bliskością DK-1 i dużym parkingiem, a także tym, że na miejsce można dojechać autobusami MPK linii 11, 13, 21, 27 28 i 31.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, zarówno wystawców, jak i tych, co chcą kupić lub obejrzeć starocie. Coś dla siebie znajdą zarówno pasjonaci antyków jak i nowicjusze stawiający pierwsze kroki. Targowisko będzie czynne od świtu do ostatniego klienta. 

Jeśli lubisz artykuły z duszą i historią, nie straszne Ci, że jesteś jego kolejnym użytkownikiem to miejsce jest idealne dla Ciebie! A jeżeli wolisz wystawiać zamiast kupować, to nic nie stoi na przeszkodzie. Kupujących jest na prawdę dużo. Być może uda Ci się podarować drugie życie swoim skarbom.. Dzięki giełdzie staroci możliwe jest spotkanie nabywców i sprzedających. Wydarzenie ma się odbywać cyklicznie w każdą trzecią sobotę miesiąca. 

czewa.info | 2019 - 2021