Jakiego weterynarza w Częstochowie wybrać?

Wybór odpowiedniego weterynarza, to bardzo ważna kwestia, dla każdego posiadacza zwierzaka. Warto pamiętać, że regularne badanie i szczepienie swoich pupili pozwoli im cieszyć się długim życiem w zdrowiu. Jeśli jesteśmy właścicielami psów lub kotów a nie mamy zarejestrowanej hodowli to pamiętajmy o kastracji/sterylizacji swoich pupili. Świadomy rozród zwierząt może znacznie zmniejszyć ilość bezpańskich psów oraz kotów.

Wybierając weterynarza powinniśmy znaleźć placówkę, w której pracownicy nastawieni będą przede wszystkim na pomoc zwierzętom, a nie na zysk. Trzeba znaleźć kogoś, kogo będziemy w stanie obdarzyć ogromnym zaufaniem, ponieważ powierzać będziemy mu zdrowie i życie naszych przyjaciół. Pomimo, że większość właścicieli zwierząt z usług weterynarza korzysta jedynie przy okazji standardowych wizyty – szczepień, czy odrobaczeń to warto znaleźć kogoś, kto bardzo dobrze zna się na swoim fachu. Wybierając weterynarz nie powinniśmy kierować się tylko wystrojem gabinetu. Dużo ważniejsze jest doświadczenie personelu, oraz sprzęt, którym dysonują. Dobre gabinety wyposażone są w nowoczesny medyczny sprzęt, który pomaga w diagnostyce. Są to między innym sprzęty rentgenowskie czy ultradźwiękowe. Dostępność do takich urządzeń może uratować życie naszemu pupilowi w przypadku nagłej choroby, w  której diagnoza postawiona musi być jak najszybciej. Dobry weterynarz powinien służyć również poradą w kwestiach żywieniowych. Na szczęście obecnie świadomość właścicieli w tej kwestii mocno wzrasta i coraz bardziej przywiązują uwagę do tego, czym karmią swoich pupili, sprawdzając składy karm, które im podają.

W Częstochowie jest kilkadziesiąt gabinetów weterynaryjnych oferujących usługi na bardzo wysokim poziomie. Przed wyborem gabinetu, z którego będziemy korzystać warto jest poczytać opinie w internecie na jego temat, a jeśli mamy taką możliwość to zasięgnąć opinii znajomych, którzy posiadają zwierzęta i są zadowoleni z usług weterynaryjnych. Warto jest też zwrócić uwagę, na lokalizację w której znajduje się gabinet, ponieważ w nagłych przypadkach znaczący będzie czas w jakim będziemy mogli znaleźć się w gabinecie. Istotne są również godziny otwarcia. Coraz częściej weterynarze posiadają numery alarmowe pod którymi można uzyskać pomoc w nagłych przypadkach przez całą dobę.  Obecnie z uwagi na pandemię coronavirusa warto jest wszystkie wizyty wcześniej umawiać telefonicznie.

Poniżej przedstawiamy listę kilku polecanych placówek:

  • Przychodnia Weterynaryjna Cztery Łapy ul. Xawerego Dunikowskiego 6
  • Lecznica Vita Częstochowa ul.Kisielewskiego 76
  • Pro-wet Przychodnia weterynaryjna ul. Józefa Mireckiego 31
  • Gabinet Weterynaryjny „NA POŁUDNIOWEJ”  ul. Południowa 32
  • Centrum Zdrowia Małych Zwierząt „Vet-KoR” ul. Generała Stefana Roweckiego „Grota” 12/45
  • Gabinet Weterynaryjny lek. wet. Mirosław Jędruszko ul. Jasnogórska 12
  • MOKRY NOS Przychodnia Weterynaryjna ul. Rędzińska 80
  • Przychodnia Weterynaryjna „Duowet” ul. Jerzego Kukuczki 10
  • Tri-Vet. Przychodnia weterynaryjna ul. Generała Władysława Sikorskiego 120

czewa.info | 2019 - 2021