Moment Street Photo Awards 2021

Fotografia uliczna to bardzo często przypadkowe i zarazem niepowtarzalne momenty uchwycone podczas codziennego życia miejskiego. Osoby uprawiające ten rodzaj fotografii mogą wziąć udział w specjalnym konkursie organizowanym przez Ośrodek Promocji Kultury oraz miasto Częstochowa.

Konkurs dla street artowych fotografów

Street art photo, czyli fotografia uliczna, to bardzo ciekawy rodzaj artystycznego przedstawienia rzeczywistości miejskiej. Tego rodzaju sztukę uprawia wielu światowych fotografów, jak Angelo Ferrillo czy Charalampos Kydonakis. Ośrodek Promocji Kultury wraz z miastem Częstochowa zachęcają do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie Moment Street Photo Awards 2021, w którym do wygrania są fantastyczne nagrody ufundowane m.in. przez Fujifilm oraz cyfrowe.pl.

Międzynarodowy Konkurs Fotografii Ulicznej kierowany jest zarówno do fotografów profesjonalnych, jak i amatorów. Oceną prac zajmie się specjalnie powołane jury, w skład którego wchodzi 6 cenionych fotografów z Polski, a są nimi: Maciej Dakowicz, Maciej Jeziorek, Anna Kłosek, Joanna Mrówka, Jarosław Respondek oraz Karolina Trapp.

Ogólne informacje o konkursie

Moment Street Photo Awards 2021 rozpoczął się 18 czerwca, a swoje prace można przesyłać do organizatorów do 7 listopada br. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11 grudnia, a zwycięskie fotografie będą prezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni wspaniałymi nagrodami pieniężnymi oraz rzeczowymi, im. sprzętem marki Fujifilm.

Każdy fotograf może zgłosić w konkursie 5 fotografii, które zostały wykonane nie wcześniej niż 20 października 2020 roku. Prace należy przesłać poprzez stronę https://momentstreetphoto.pl, gdzie znajdują się szczegółowe informacje konkursowe. Jednym z warunków przystąpienia do konkursu jest uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 45 złotych. Co ważne, opłata jest stała niezależnie od ilości zgłoszonych prac.

czewa.info | 2019 - 2021