Morsowanie w Częstochowie

Listopad to świetna okazja do tego, aby popływać w Parku Lisiniec. Tak przynajmniej twierdzą częstochowskie Morsy. W otwarciu tegorocznego sezonu morsowania uczestniczyło ponad setka osób.

Choć do zimy pozostało jeszcze trochę czasu, częstochowskie Morsy już rozpoczęły sezon. W Parku Lisiniec spotkały się dwie grupy – zarówno Zmorsowani Częstochowa, jak i Morsujący Kłobuck. Inauguracja sezonu 21/22 odbyła się w pierwszą niedzielę listopada i wzięło w niej udział ponad 100 osób.

Niedzielne morsowanie w Częstochowie

Morsowanie od kilku lat staje się coraz bardziej popularne. Swoich sił próbują nie tylko młode, ale również i starsze osoby. W naszym mieście najbardziej aktywną i liczną jest grupa Zmorsowani Częstochowa, która po rozpoczęciu sezonu organizuje regularne kąpiele w każdą niedzielę.

W morsowaniach bierze udział nawet kilkadziesiąt osób jednocześnie. Najpopularniejszymi miejscami spotkań Morsów w Częstochowie jest Park Lisiniec oraz La Playa. Informacje o morsowaniach grupy częstochowskiej grupy można śledzić na jej profilu społecznościowym na Facebooku.

Jak przygotować się do morsowania

Morsom nie straszne są niskie temperatury, a można śmiało powiedzieć, że wręcz na nie czekają. Częstochowianie mają w swoim koncie kąpiele przy temperaturach sięgających nawet kilkanaście stopni na minusie. Jednak zanim wejdziemy zimą do jakiegokolwiek zbiornika wodnego trzeba się odpowiednio przygotować.

W podstawowym ekwipunku morsa powinny znaleźć się takie rzeczy jak: strój kąpielowy, czapka, duży i chłonny ręcznik oraz buty do wody i termos z ciepłą herbatą. Oczywiście nie można zapomnieć o intensywnej rozgrzewce, która jest niezwykle ważna przed wejściem do zimnej wody.

Z morsowania można czerpać wiele zdrowotnych korzyści, ale stawiając w tym temacie pierwsze kroki warto dołączyć do pobliskiego klubu morsów. Miłośnicy mroźnych kąpieli z pewnością wesprą praktycznymi poradami, a także pomogą podczas zażywania pierwszych kąpieli.

czewa.info | 2019 - 2021