Noclegi w Częstochowie

Częstochowa jest chętnie odwiedzana przez turystów oraz pielgrzymów. Spora część odwiedzających przybywa do miasta w sezonie letnim i to zazwyczaj wtedy hotele mają największe obłożenie. Gdzie warto zarezerwować noclegi w Częstochowie?

Miejsca noclegowe koło Jasnej Góry

W okolicach Jasnej Góry, która jest niewątpliwie jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów, znajduje się wiele hoteli oraz apartamentów na wynajem. Bardzo dobrymi opiniami cieszą się takie obiekty, jak Kwatera pod Świętym Wawrzyńcem, Wigury Stay czy GRONO Apartamenty. Są one położone w niedużej odległości od Jasnej Góry, a do tego bardzo przystępne cenowo (od 55 zł za dobę).

Nieco drożej wypadają oferty hoteli Mercure Czestochowa Centrum oraz Arche, ale są to obiekty 3- i 4-gwiazdkowe, więc charakteryzują się wieloma udogodnieniami, z których mogą korzystać odwiedzający. Można tu wymienić chociażby klimatyzowane i przestronne pokoje, darmowy dostęp do wi-fi, minibar czy obsługę pokojową. Dodatkowo warto wspomnieć, że hotel Mercure akceptuje zwierzęta domowe.

Noclegi w centrum Częstochowy

Aleje NMP to tętniącym życiem punkt na mapie Częstochowy i właśnie tych okolicach jest największy wybór miejsc noclegowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się oferty różnych apartamentów i kwater prywatnych, ale nie brakuje również polecanych miejsc w hotelach.

Noclegi od 35 zł za dobę

Najtańszą opcją noclegową są zazwyczaj hostele, które oferują zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych. W okolicach centrum Częstochowy znajdziemy tanie miejsca noclegowe m.in. w 42-200 Hostel przy Al. NMP 43 oraz w Hostel One przy ul. Wały Dwernickiego 11. Bardziej komfortowe warunki znajdziemy w Stacji Centrum przy ul. Garibaldiego 30, gdzie są do wynajęcia zarówno pokoje kilkuosobowe, jak i całe apartamenty.

Noclegi od 100 – 150 zł za dobę

W tym przedziale cenowym najlepszą opcją wydaje się być 1-gwiazdkowy hotel Haga znajdujący się przy ul. Katedralnej. Chwalony jest za różnorodną kuchnię, miły personel oraz dogodną lokalizację. Dobre opinie zbierają również Pokoje Gościnne Polo przy ul. Katedralnej, a także Apartament Krótka oraz Apartament Railway Station.

Noclegi powyżej 150 zł za dobę

Szukając nieco większej wygody oraz różnych udogodnień, warto skorzystać z oferty noclegowej takich obiektów, jak Apartamenty Stara Kamienica oraz Apartamenty Eu Super De Lux. Znajdziemy tu m.in. dobrze wyposażone pokoje z balkonami oraz ładnym widokiem, a także bezpłatne wi-fi czy klimatyzację. Wysokimi ocenami cieszą się również Złote Arkady*** i Hotel Wenecki*** oferujące rewelacyjne warunki zakwaterowania w umiarkowanych cenach.

Polecane hotele w Częstochowie

Ciekawe oferty noclegowe znajdziemy nie tylko w centrum Częstochowy. 3-gwiazdkowy Hotel Scout ma nie tylko rewelacyjne opinie, ale również dogodny dojazd i centrum rozrywkowe w postaci kręgielni oraz siłowni. Bardzo dobrze oceniany jest również hotel Ibis przy ul. Jaskrowska 22, który oferuje m.in. pokoje o podwyższonym standardzie, sale konferencyjne oraz bar. Oczywiście przy obu obiektach znajdziemy przestronne parkingi oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

czewa.info | 2019 - 2021