Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Częstochowa corocznie gości motocyklistów z całej Polski. Setki wielbicieli dwóch kółek przyjeżdżają do miasta na zlot otwierający sezon motocyklowy.

Zła pogoda w pierwszym terminie

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Częstochowie jest wydarzeniem o bardzo szerokiej sławie. Impreza organizowana jest corocznie i przyciąga wielbicieli dwóch kółek nie tylko z Polski, ale spoza granic naszego państwa.

W tym roku słynny Zlot Gwiaździsty miał początkowo odbyć się w pierwszy weekend kwietnia, ale niestety frekwencja nie była zbyt wysoka z powodu fatalnej pogody. W dniach 2-3 kwietnia można było jednak spotkać mniejsze grupy motocyklistów, którym niesprzyjająca aura nie przeszkodziła w dotarciu na Jasną Górę.

Na forach miłośników dwóch kółek można było znaleźć wzmianki m.in. o grupie kilkudziesięciu motocyklistów, którzy przybyli tego dnia do Częstochowy z Węgier. Osoby, które były na miejscu pod Jasną Górą żartowały, że nie ma złej pogody, a jedynie źle ubrani motocykliści.

Zlot Gwiaździsty udany!

Pogodę ciężko przewidzieć, ale nie zrezygnowano z imprezy i wyznaczono jej drugi termin – 24 kwietnia. Tym razem aura była bardzo sprzyjająca. Frekwencja XIX Zlotu Gwieździstego była naprawdę imponująca. Szczególnie było to widać na błoniach, gdy wszystkie maszyny stały obok siebie.

Wzorem ubiegłych lat motocykliści zebrali się w jednym miejscu z samego rana, aby wspólnie przejechać ulicami miasta pod mury Klasztoru Jasnogórskiego. Uroczysta parada jest zawsze widowiskowa i przyciąga uwagę mieszkańców Częstochowy. Na trasie przejazdu zgromadziło się wiele osób, które podziwiały licznie przybyłych motocyklistów oraz ich piękne maszyny. Oprócz motoryzacyjnych pasjonatów nie brakowało rodzin z dziećmi – to właśnie najmłodsi byli najbardziej zafascynowani widokiem tylu wspaniałych jednośladów na raz.

Program tegorocznego zlotu obejmował oczywiście nie tylko uliczną paradę, ale również spotkanie na błoniach w celu wspólnej modlitwy oraz poświęcenia motocykli na sezon 2022. To właśnie pod klasztornymi murami zgromadziło się najwięcej zaciekawionych wydarzeniem osób. Zawiązało się dużo ciekawych rozmów i dyskusji na tematy związane z jednośladami. Uczestnicy chętnie wymieniali się swoimi doświadczeniami, co było warte posłuchania. Wielu motocyklistów pozwalało również dzieciom usiąść na swoich dwukołowych pojazdach, aby mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Warkot maszyn było słychać od godzin porannych po sam wieczór. Po uroczystościach, które odbyły się na błoniach, większość motocyklistów ruszyła w drogę. Cała tegoroczna impreza odbyła się w przyjaznej atmosferze. Warto wspomnieć, że właśnie w tym roku minęło 90 lat od pierwszego zjazdu motocyklistów. Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1932 roku za sprawą Polskiego Związku Motorowego.

Miejmy nadzieję, że dla wszystkich maniaków dwóch kółek rozpoczęty sezon 2022 będzie w pełni udany i za rok będzie ponowna okazja do goszczenia wszystkich motocyklistów w Częstochowie!

czewa.info | 2019 - 2021