Park Lisiniec

Park Lisiniec to rewelacyjne miejsce w Częstochowie do wypoczynku na świeżym powietrzu. Co oferuje to miejsce dla odwiedzających?

Wodna strefa wypoczynku w Parku Lisiniec

W Częstochowie znajduje się wiele terenów zielonych oraz miejsc rekreacyjnych, gdzie można spędzić aktywnie czas. Jedną ze szczególnie lubianych przez częstochowian lokalizacji jest Park Wypoczynkowy Lisiniec, który kilka lat temu przeszedł gruntowny remont. Teraz to aż 40-hektarowa przestrzeń z terenami zielonymi, zbiornikami wodnymi i wieloma atrakcjami, z których można skorzystać nie tylko ciepłą porą roku, ale przez cały rok.

Na terenie Parku Lisiniec znajdują się aż trzy akweny o łącznej powierzchni 11 ha: Pacyfik, Bałtyk oraz Adriatyk. Ten ostatni zbiornik jest szczególny, ponieważ to przy nim znajduje się Strefa Wypoczynku Adriatyk. Odwiedzający mogą skorzystać z kąpieliska otoczonego pomostami oraz plaży utworzonej z morskiego piasku przywiezionego z Łeby. komfort wypoczynku na świeżym powietrzu podnosi możliwość skorzystania z bogatej oferty punktów gastronomicznych oraz węzła sanitarnego.

Warto dodać, że przy akwenach znajduje się wypożyczalnia sprzętu, w której dostępne są kajaki, rowery wodne i coraz bardziej popularne deski SUP. Dodatkową atrakcją są gondole, którymi także można przepłynąć zbiorniki. Każda z łodzi ma wygodne siedzenia i pomieści aż 4 osoby. Przystań z gondolami znajduje się tuż przy restauracji La Playa.

Park Lisiniec dla pieszych i rowerów

Park Wypoczynkowy Lisiniec to nie tylko atrakcje wodne. Te zdecydowanie  cieszą się największym zainteresowaniem latem. Warto pamiętać, że park jest również ciekawym miejscem do odwiedzin również w innych porach roku. W 20219 roku wyremontowano i oddano do użytku wiele ścieżek rowerowych, pieszych ciągów, a także wykonano pomosty i kładki łączące akweny. Dodatkowo pojawiło się wiele nowych nasadzeń drzew i krzewów, a najbardziej ciekawym okazem jest japońska wiśnia Kikushidare-zakura.

Podczas spacerów lub rowerowych przejażdżek, w parku na Lisińcu skorzystać można również z dostępnych kortów tenisowych, skateparku oraz parku linowego Dino Lino. To kolejne atrakcje, które z pewnością podnoszą atrakcyjność lokalizacji i zachęcają do jej odwiedzania.

Wydarzenia kulturowe w parku na Lisińcu

Lisiniec to park, w którym częstochowianie i mieszkańcy ościennych miejscowości chętnie spędzają swój czas. Bogactwo roślinne oraz różnorodne atrakcje zdecydowanie przyciągają osoby w różnym wieku. Dodatkowym atutem kompleksu są wydarzenia kulturowe, które cyklicznie się tam odbywają.

Mowa nie tylko o pojedynczych koncertach, które odbywają się na tarasie widokowym przy restauracji La Playa, ale i pełnowymiarowych festiwalach. Do tej pory w Paku Wypoczynkowym Lisiniec odbyły się takie wydarzenia, jak Frytka Off, Food Fest, Festiwal Kolorów, Festiwal Dmuchawców czy AVIA Moto Festiwal.

czewa.info | 2019 - 2021