Park Wodny „Częstochowa”

Mieszkańcy Częstochowy mogą od września korzystać z pierwszego w mieście aquaparku. Budynek o powierzchni 3243 m2 oferuje odwiedzającym różnorodne atrakcje. Jakie?

Park Wodny “Częstochowa” jest pierwszą tego typu atrakcją w mieście. Choć otwarcie aquaparku było przekładane ze względu na sytuację covidową, to od września każdy chętny może skorzystać z jego oferty – a ta jest bardzo bogata. W budynku przy ulicy Dekabrystów znajdziemy wiele atrakcji skierowanych zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i indywidualnych klientów oraz grup zorganizowanych.

Jakie są atrakcje w częstochowskim Parku Wodnym?

Częstochowski aquapark to 3-poziomowy budynek o łącznej powierzchni przekraczającej 3 tys. metrów. Oprócz przestrzeni zadaszonej, która jest do dyspozycji przez cały rok, latem klienci będą mogli korzystać z sezonowego basenu na świeżym powietrzu.

W budynku Parku Wodnego “Częstochowa” znajdują się dwie strefy, w których każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie. Są to strefy: sportowo-rekreacyjna i relaksu. Pierwsza oferuje przede wszystkim basen pływacko-rekreacyjny, trzy 18-metrowe tory, a także specjalny plac zabaw dla dzieci o głębokości maksymalnej na poziomie 0,30 m. Spośród wszystkich dostępnych atrakcji strefy basenowej można wymienić m.in. leniwą rzekę, grotę sztucznej fali, armatki wodne, jak i również jacuzzi.

Na piętrze budynku znajduje się strefa gastronomiczna oraz SPA. W jej skład wchodzi piękny taras relaksacyjny oraz wiele gabinetów odnowy biologicznej. Na odwiedzających czekają m.in. 6 rodzajów saun, groty solna i lodowa, łaźnia parowa, tężnia czy natrysk wrażeń. To oczywiście tylko część atrakcji z bardzo bogatej oferty aquaparku.

W Parku Wodnym “Częstochowa” odbywa się wiele zajęć zorganizowanych. Warto tu wymienić Aqua Aerobic, naukę pływania dla niemowląt czy seanse saunowe. Niektóre zajęć są otwarte i można brać w nich udział w ramach zakupionego biletu do aquaparku. Pojedyncze bilety i karnety dostępne są zarówno w wersji ulgowej, jak i normalnej. Aktualny cennik można sprawdzić na oficjalnej stronie Parku Wodnego na stronie www.parkwodnyczestochowa.mosir.pl.

czewa.info | 2019 - 2021