Sale weselne w Częstochowie i okolicach

Planowanie ślubu najczęściej rozpoczynamy od znalezienia odpowiedniej sali weselnej. A wybór nie jest łatwy, bo w Częstochowie i okolicach mamy ich kilkadziesiąt. Obejrzenie ich wszystkich byłoby chyba niemożliwe, a na pewno czasochłonne i nużące dla nowożeńców. Sale różnią się przede wszystkim stylem, ale równie ważne jak wygląd jest także cena i ich otoczenie. Nie wszystkie sale będą dysponowały noclegami, parkingiem, czy odpowiednim zapleczem gastronomicznym, ale także nie każda para szuka tego samego. Poniższe zestawienie pokazuje kilka, zupełnie różnych sal z naszego regionu.

Już na wstępnie warto zaznaczyć, że żadna z sal nie pobiera dodatkowych opłat, tzn „korkowego”, „tortowego”, „butelkowego”.

Santori Sala Weselna– jedna z najmłodszych sal, na rynku weselnym jest od niedawna. Prowadzą ją młodzi, kontaktowi właściciele. Sala jest urządzona w przepięknym, rustykalnym stylu, nigdzie indziej nie spotykamy tak klimatycznych, drewnianych krzesełek o surowym wykończeniu. Sala jest niewielkich rozmiarów, pomieści może 80-100 osób, parkiet oddzielony jest od części do siedzenia. Istnieje możliwość zamówienia posiłków dietetycznych – bezglutenowych, bezlaktozowych, bezmięsnych, jednak za dodatkową, dosyć dużą opłatą. Jedzenie samo w sobie przepyszne, świetnie doprawione i pięknie podane. Ewentualny bar można umieścić jedynie w części jadalnianej, co niestety dodatkowo zmniejszy jej powierzchnie.

Sala znajduje się w budynku wyglądającym jak dom, teren ją otaczający również może przypominać zwyczajne mieszkalne podwórko.Wejście zaznaczone jest daszkiem. Na terenie posesji znajduje się niezbyt duży parking, a droga prowadząca na sale pozostawia wiele do życzenia – wąska, zaniedbana. Sala znajduję się na wylocie z miasta w kierunku Kamyka (Majora Henryka Sucharskiego 34b). Kwota za jeden talerzyk to około 350-400 zł za dwudniowe przyjęcie.

Dom Przyjęć Weselnych Agata – sala pełna atrakcji, to pierwsze skojarzenie z tym miejscem! Mamy plac zabaw dla dzieci, pojazdy na żetony, oczko wodne, fontanny, posągi, zadaszone patio, część barową na stałe umiejscowioną na powietrzu, skąd w drugim dniu wesela można podawać lane piwo. Każdy znajdzie tam coś dla siebie! Na terenie posesji znajdują się także domki z kilkunastoma miejscami noclegowymi. Sala nie jest duża, pomieści maksymalnie 110 osób. Dużym plusem jest to, że do tej liczby nie wliczamy członków zespołu, DJ, fotografów, czy kamerzystów – właściciele przewidzieli dla nich osobne miejsce poza parkietem. Z salą od lat współpracuje zespół, polecany przez wiele osób. Sale prowadzi bardzo kontaktowy, sympatyczny właściciel, rewelacyjnie przygotowany do spotkania z Parą Młodą i otwarty na ich propozycje (nawet te absurdalne i rzadko spotykane). Istnieje możliwość zamówienia posiłków dla osób ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi i bez dodatkowych opłat.

Trudno sklasyfikować styl sali, nie jest on ukierunkowany w żadną stronę. Pary, które nie szukają konkretnego wystroju powinny zajrzeć na Narcyzową 59, ta sala pozwoli im na udekorowanie wnętrz bez narzucania określonego stylu, co obecnie an rynku weselnym jest rzadkością.

Kwota za talerzyk na dwudniowym weselu to około 280 zł. Co ważne, jest to jedno z nielicznych miejsc, które informuje o opłacie ZAIKS.

Sala Fantazja – sala znajduje się w przepięknej okolicy, pośród lasów, pól, niedaleko stawu, poza miastem (Zamkowa 16, Wręczyca Mała). Sam teren posesji jest zadbany, przepięknie urządzony – krótko przycięty, rozległy trawnik, na nim altanki i napis LOVE. Część parkingowa odpowiednio utwardzona i oznakowana. Na środku terenu znajduje się fontanna nadająca obiektowi elegancji. Z sali można wyjść na patio, za którym rozciąga się wcześniej wspomniany teren zielony. Do sali przynależy również część hotelowa – 30 miejsc noclegowych w pokojach nad salą oraz 30 miejsc w drewnianych domkach. Zarówno jedne jak i drugie są czyste, zadbane, odpowiednio urządzone. Do wyboru są pokoje 2 i więcej osobowe. Nowożeńcy dostają pokój na noc gratis. Przed wejściem do sali jest szeroki hol. Sama sala jest w klimacie glamour – kryształy, srebrno-białe dekoracje. Krzesełka same w sobie tak ładne, że nie trzeba specjalnie ich ubierać (Państwo młodzi w ten sposób mogą zaoszczędzić pieniądze, gdyż okrycia często są dodatkowo płatne). Właścicielka jest jednocześnie szefową kuchni, jej córka piecze torty i ciasta, a zięć obsługuje bar. W ten sposób nie trzeba szukać dodatkowych usługodawców, wszystko mamy w jednym miejscu! Jest możliwość zamówienia posiłków dietetycznych, bez dodatkowych opłat. Sala jest na prawdę duża, pomieści nawet 200 osób, a mimo to nie mamy na sali filarów, które przeszkadzałyby w tańcu, czy zastawiałyby widok na tańczących. Cena to około 300 zł za dwudniowe przyjęcie, a w cenie mamy podstawowe ubranie sali.

Amaro-de-sa –  klimatyczne miejsce, to na pewno! Cóż za wystrój, cóż za dekoracje, robi to wrażenie na każdym. Jest zielono, przytulnie, ale też nowocześnie, kolorowo. Są przepiękne krzesełka, neony. Zimne przekąski podawane są w formie mini bufetu, wszystko zachwyca wyglądem, dograniem szczegółów, podaniem. Sala jest niewielka, pomieści podobno ponad 100 osób, ale dla komfortu biesiadników zalecałabym wybór tej sali dla mniejszych przyjęć. Managerka sali to bardzo sympatyczną osoba, świetnie przygotowana do rozmowy. Dużym minusem jest brak ogrodzonego terenu, współdzielenie go z inną firmą (wcale nie weselną), bliskość ruchliwej ulicy (sala mieści się przy Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego 36/38) i zaniedbany, maleńki kącik dla palaczy na dworze. Nie znajdziemy tam także placu zabaw dla dzieci. Kwota za dwudniowe wesele to około 350-380 zł.

Sala Bankietowa Tango – sala mieści się w okolicach Dworca Częstochowa Stradom (1 Maja 40B), przez co próżno tam szukać lasów, pól i natury. Wynajmując to miejsce na nasze przyjęcie musimy się liczyć z niewielkim parkingiem, widokiem na miasto i hałasem z ulic otaczających salę. Warto jednak podkreślić, że sala jest dobrze wygłuszona i podczas zabawy nie słychać szumu aut, czy innych dźwięków miasta. Przebywając na ogródku i tarasie może nam to doskwierać, ale czy główna zabawa nie odbywa się jednak w środku? Sala mieści się na pierwszym pietrze, ma oddzielne miejsce do tańców (część zajmuje bar oraz wyróżnione miejsce dla zespołu czy DJ) oraz do spożywania posiłków.W drugim dniu wesela, właściciele umożliwiają zrobienie grilla na podwórzu.  Wystrój, mimo dużej ilośći czerni, można dopasować pod swój motyw przewodni, jest na tyle neutralny, że wiele z pomysłów można tam zrealizować. Koszty wynajęcia sali to około 300-350 zł za dwudniowe wesele.

Stanley Sala weselna – jest to jedno z miejsc spoza Częstochowy, mieści się w Blachowni (Parkowa 15, 42-290 Blachownia), niedaleko od stawu, więc na pozór w ciekawej okolicy. Wjazd na jej teren jest niepozorny, można mieć wrażenie, że to czyjś dom, odnalezienie wejścia do sali wcale nie jest łatwiejsze. Można zabłądzić między prywatnym domem, garażem, parkingiem na kilka aut.
Sala jest na prawdę duża, bez problemu pomieści 200 osób, podzielona jest na dwa piętra – na dole jest parkiet, miejsce dla zespołu czy DJ, stoły rozstawione są wzdłuż ścian, na piętrze natomiast znajduje się balkon z kilkunastoma miejscami przy stole, miejsce do tańczenia także się znajdzie. Właścicielka nie chce udostępnić menu przed podpisaniem umowy, ani zbyt dużo o nim opowiedzieć – boi się konkurencji. Cena za talerzyk to około 350 zł przy dwudniowym przyjęciu, w cenie mamy napoje słodkie.

Sala Camilla – eleganckie, wytworne miejsce. Do sali prowadzi zadaszony „korytarz” ozdobiony kwiatami i lampionami. Można poczuć się na prawdę wyjątkowo! Sama sala jest w stylu glamour, ale nie przytacza swoim wyglądem.  Zmieści się tam nawet 200 osób i to bez ścisku. Stoły ustawione są wokół parkietu, dzięki czemu doskonale widać to co najważniejsze. Na posesji znajdziemy parking, altankę, plac zabaw oraz kawałek zielonego terenu na chwilkę relaksu w trakcie przyjęcia. Trudnością może być kwestia skontaktowania się z właścicielami – telefony nie zawsze są odbierane, nie doczekamy się również oddzwonienia na nasz numer. Umówienie spotkanie to też nie wszystko – może się okazać, że na jedną godzinę umówione są dwie pary. Sala znajduje się na przedmieściach Częstochowy – przy ulicy Połanieckiej 177.
Cena jednego talerzyka to 320 zł za dwudniowe wesele, warto dopytać o to co jest do niej zaliczane, zależnie od sezonu mogą to być ciasta, dekoracje, czy napoje. Nie ma problemu z przygotowaniem posiłków dietetycznych.

Podawane ceny to koszt jednego talerzyka w roku 2021, wszystkie sale zastrzegają sobie możliwość zmiany tej ceny. W większości miejsc znajdziemy wolny termin nawet na kolejny rok, jedynym wyjątkiem jest Sala Fantazja, którą trzeba rezerwować nawet dwa lata wcześniej (i to nie bez trudu). Za każdym razem warto dopytywać także o cenę talerzyka dla dzieci i osób z zespołu, fotografów – mogą się zmieniać w zależności od sezonu i ilości zaproszonych gości.

Którąkolwiek salę wybierzecie – pamiętajcie, że w tym dniu, to Wy jesteście najważniejsi i po prostu bawcie się dobrze!

czewa.info | 2019 - 2021