Szkolenie psów w Częstochowie

Każdy pies może być idealnym towarzyszem, jednak tak naprawdę od przewodnika zależy, czy jego czworonożny kompan stanie się przyjacielem, czy też utrapieniem. Przyjmując pod swój dach psa powinniśmy poświęcić maksymalnie dużo czasu na stworzenie z nim relacji. Czas, który zostanie poświęcony na szkolenie, budowanie relacji i wspólne zabawy na pewno się w przyszłości zwrócić. Każdy właściciel psa chciałby mieć przecież czworonoga, którego będzie mógł bez trudu odwołać w każdej sytuacji, który będzie znał podstawowe, ale jednak niezwykle przydatne w życiu codziennym komendy. Dzięki dobremu szkoleniu pies będzie nie tylko siadał i leżał, wtedy kiedy go o to poprosimy, ale również będzie chodził na luźnej smyczy – ciągnięcie psów jest bardzo częstym utrapieniem właścicieli, a także nie zjadał niepożądanych rzeczy znajdujących się na zewnątrz. Ta umiejętność nie tylko ułatwi nam codzienne spacery, ale również pomoże uniknąć niechcianych problemów zdrowotnych.

W obecnych czasach bardzo wiele możemy nauczyć naszego psa samodzielnie. W internecie jest bardzo wiele artykułów, oraz filmików, które doskonale obrazują w jaki sposób szkolić swojego psa. Jednak samodzielne szkolenie nie w przypadku każdego problemu sprawdzi się tak samo dobrze. Bardzo trudno samodzielnie nauczyć psa na przykład mijania z innymi psami. Tu z pomocą przychodzą profesjonalne szkolenia dla psów.

W Częstochowie jest kilka bardzo dobrych ośrodków, w których można szkolić swojego psa.  Wszystkie szkolenia opierają się na pozytywnej motywacji, wobec psów w żadnym wypadku nie stosowana jest przemoc.

Warto jest posłać swojego szczeniaka już do psiego przedszkola. To szkolenie dedykowane dla najmłodszych psów. Można na nie zapisać pieski z reguły w wieku 3-6 miesięcy. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest posiadanie przez szczeniaka kompletu szczepień. Na takim szkoleniu szczeniaki uczą się w jaki sposób prawidłowo zachowywać się w towarzystwie innych psów (bardzo częstym problemem jest nadmierna ekscytacja, lub lęk). Szkolenie obejmuje również naukę szkolenia na luźnej smyczy, podstawowych komend siad, stój, waruj, przywoływania, pokonywania niedużych przeszkód, a także wykorzystania zdobytych umiejętności w różnych miejscach – na przykład w lesie lub w centrum miasta.

Dla starszych psów również prowadzone są szkolenia. Nie prawdą jest, że dorosłego psa czy też psiego seniora nie można niczego nauczyć. Nauka szczeniaka jest na pewno prostsza, jednak nie znaczy to, że na przykład adoptując dorosłego psa nie jesteśmy w stanie z nim niczego wypracować. Każda ze szkół dla psów oferuje szkolenia z zakresu psiego posłuszeństwa dla dorosłych psów, zarówno do tych, które w okresie szczęniecym chodziły na zajęcia z psiego przedszkola jak i dla tych, które nigdy wcześniej nie były szkolone pod okiem trenerów.

W Częstochowie bardzo polecane są:

Ośrodek Szkolenia Psów KAMIRON

CENTRUM POZYTYWNEGO SZKOLENIA PSÓW „PRZYBIJ PIĄTKĘ

Wesoła Łapka Szkoła Przyjaciół Psów ( bardzo polecana szkoła, która prowadzi szkolenia w różnych miejscach w kraju, szkolenia w Częstochowie odbywają się cyklicznie, warto śledzić ich stronę internetową).

czewa.info | 2019 - 2021