Wings for Life World Run – biegnij za tych, którzy nie mogą

Już 9 maja o godzinie 13 polskiego czasu (11:00 UTC)  rozpocznie się kolejna edycja biegu Wings for Life World Run. Jest to bieg, który wyróżnia się na tle innych biegów ulicznych. W przeciwieństwie do innych zawodów nie ma on mety. Uczestnicy ścigają się z wirtualną metą. W poprzednich edycjach był to samochód pościgowy, który wyruszał 30 minut po starcie. W poprzednich latach w polskiej edycji biegu biegaczy ścigało auto, w którym był wybitny skoczek narciarski – Adam Małysz.

W tym roku w związku z sytuacją związaną z pandemią, zawodników ścigać będzie wirtualny samochód pościgowy. Zasada biegu jest dokładnie taka sama, jednak zamiast tradycyjnego samochodu goniącego zawodników każdy biegacz będzie ścigał się z wirtualnym samochodem pościgowym dzięki aplikacji. Z uwagi na tegoroczną formułę biegu zawodnicy będą mogli ruszać z dowolnego miejsca na świecie.

Bieg ten jest wyjątkowy nie tylko ze względu na jego formułę, jest to w stu procentach bieg charytatywny. Wszystkie datki oraz wpisowe zostają przekazane na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego. Celem fundacji jest wynalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Na całym świecie miliony ludzi doznaje urazów rdzenia kręgowego. Bardzo często są one następstwami wypadków komunikacyjnych, oraz upadków. Oznacza to dla takiej osoby brak czucia w nogach, a w gorszym wypadku brak czucia w rękach i ramionach. Unieruchomienie. Stałe uzależnienie od pomocy ze strony innych.  

Trwają zapisy na bieg, zarejestrować można się za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu. Wpisowe wynosi 15 euro. Należy pamiętać, że w tym biegu liczy się przede wszystkim sam fakt wzięcia w nim udziału i jednoczesna pomoc w rozwoju badań. Nie ważne czy przebiegniesz 5 km czy 30, dla osób cierpiących z powodu urazu rdzenia kręgowego Twój udział jest tak samo ważny.

czewa.info | 2019 - 2021