WOŚP 2022

Już za kilkanaście dni wystartuje 30 Finał Fundacji WOŚP. Jubileuszowa edycja zbiórki pod hasłem “Przejrzyj na oczy” odbędzie się 30 stycznia. Tym razem Orkiestra gra dla okulistyki dziecięcej! Na jakie atrakcje z tej okazji można liczyć na terenie Częstochowy?

Jubileuszowa zbiórka pieniędzy WOŚP

To już 30 lat działalności Fundacji WOŚP. Podczas 29 finałów zostało zebranych ponad 1,5 mld złotych i kupionych ponad 66150 urządzeń. W tym roku Fundacja po raz pierwszy organizuje zbiórkę dedykowaną okulistyce dziecięcej. Orkiestra zabrzmi dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Od wielu tygodni w Polsce i na świecie trwają przygotowania sztabów do 30 finału, który odbędzie się 30 stycznia.

Warto zaznaczyć, że choć to pierwsza zbiórka na okulistykę dziecięcą, to WOŚP od wielu lat wspiera ratowanie wzroku u najmłodszych. Prowadząc od 20 lat Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, zostało przebadanych prawie 255 tysięcy dzieci, a u ponad 10,5 tysięcy uratowano wzrok.

WOŚPowe koncerty w Częstochowie

Sztab WOŚP w Częstochowie jak co roku szykuje wiele atrakcji, które mają wspomóc tegoroczną zbiórkę pieniędzy Fundacji Jurka Owsiaka. Z pewnością największym zainteresowaniem będą cieszyć się koncerty na Placu Biegańskiego. Na scenie wystąpią:

  • Amelia Cierpiał z zespołem;
  • Paper Rose;
  • PreceDanse;
  • Białe Kruki Coverband;
  • Tańka Szafraniec;
  • Clödie;
  • Częstochowska Orkiestra Online (podczas Światełka do nieba);
  • Grubson.

Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 10:00, a jej zakończenie wyznaczono na 22:00.

30 finał WOŚP w Częstochowie – inne atrakcje

Oprócz zapowiedzianych koncertów nie zabraknie innych atrakcji. Na ulicach Częstochowy będzie działać aż 500 wolontariuszy, którzy już teraz wraz ze sztabem szykują się do zbiórki pieniędzy na rzecz WOŚP. Jednym z punktów finałowego programu jest X Częstochowski Bieg “Policz Się z Cukrzycą”, którego dystans wyniesie 2,5 km. Jego trasa będzie przebiegać przez całą III Aleję NMP, przejście przez ul. Piłsudskiego, Al. Sienkiewicza, Park 3 Maja, Pasaż biskupa Stefana Bareły oraz Park Staszica.

W Częstochowie podczas finału WOŚP odbędzie się również Parada Serc oraz liczne licytacje. Swoje wsparcie może okazać również bez wychodzenia z domu, wpłacając datki do wirtualnej puszki częstochowskiego sztabu. Wszystkie informacje można uzyskać na stronie https://www.wosp.czest.pl lub oficjalnym profilu sztabu na portalu Facebook.

Warto również wspomnieć o ciekawej inicjatywie off-radowców, którzy także od wielu lat organizują na terenie Częstochowy atrakcyjne wydarzenia. W tym roku odbędzie się IX Śląska Integracja Terenowa dla WOŚP, podczas której planowane są rajdy po przygotowanych trasach terenowych. Nie zabraknie także specjalnych licytacji. Zapisy na to wydarzenie przyjmowane są drogą mailową na adres sit4x4dlawosp@gmail.com, a szczegóły imprezy znaleźć można między innymi na profilu Azymut 4×4 na FB.

czewa.info | 2019 - 2021